Scroll to top

Whatsapp Kapak Fotoğrafı Özelliği Geldi


Web CanavarıWeb Canavarı - 0 yorum

WhatsApp’ın yeni test etmeye başladığı bir özellik daha keşfedildi. Buna göre WhatsApp, profiller için kapak fotoğrafı getirmeyi planlıyor. Whatsapp kapak fotoğrafı özelliği geldi.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, platforma yeni özellikler getirmeye devam ediyor. WABetaInfo tarafından yapılan bir keşif, WhatsApp’ın yeni test etmeye başladığı bir özelliği daha ortaya çıkardı.

Whatsapp Kapak Fotoğrafı

Şuan için Whatsapp kapak fotoğrafı, WhatsApp Business kullanıcıları için artık aktif. İşletme hesaplarına kapak fotoğrafı eklenebilecek. Özellikle Whatsapp üzerinden iş akışını, siparişlerinin takibini yapan işletmelerin katalog ekleme özelliğinden ilgisini çekebilecek özellik. Whatsapp kapak fotoğrafı eklemek aynı profil fotoğrafı eklemek gibi basit ve kullanımı kolay bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Nasıl Eklenir?

Whatsapp Business hesabına giren kullanıcılar “Yeni: Kapak fotoğrafıyla işletme profilinizi güçlendirin” bildirimini görüyor ve kapak fotoğrafı ekleyebiliyor. “Hemen eklemek için dokunun” bağlantısına tıklayarak “Profili Düzenle” ekranına ilerliyorsunuz. Profil düzenleme ekranı aslında bildiğimiz gibi standart İşletme detaylarını belirlediğimiz ayarlar menüsü. Profil fotoğrafının arkasında kalan alanda “kamera işareti” ikonuna tıklayarak fotoğraf seçme veya fotoğraf çekme ekranına ilerliyorsunuz. Bundan sonraki işlem artık basit. Bir fotoğraf seçerek veya çekerek Whatsapp kapak fotoğrafı ekleyebilirsiniz.

Boyutlar

16:9 formatında herhangi bir büyüklükteki fotoğrafı seçerek whatsapp kapak fotoğrafı eklemesi yapabilirsiniz. Örneğin: 1920×1080, 1080×720… boyutları ideal ve kullanılabilir boyutlardır. Fotoğraf eklerken sığmayan alanları yine Whatsapp Business uygulaması üzerinden belirleyebilirsiniz.

WABetaInfo’nun daha önceki yaptığı açıklamada;

İşletme Ayarları’nda kamera butonu yer alacak. Kullanıcılar, buradan bir fotoğraf seçerek ya da çekerek kapak fotoğrafı oluşturabilecek.

WABetaInfo

WhatsApp kullanıcıları, işletmelerin hesaplarını ziyaret ettiğinde profil fotoğrafının ve durumun yanı sıra kapak fotoğrafını da görebilecek.

WABetaInfo

Burada görüyoruz ki Whatsapp kapak fotoğrafı için yapılan açıklama yerindeydi ve artık kullanıcılar sadece uygulamalarını güncelleyerek özelliğe erişebilecek.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir