Scroll to top

Twitter Ücretli Mi Olacak? – 2022


İş Canavarıİş Canavarı - 0 yorum

SpaceX, Tesla ve birçok teknoloji şirketinin sahibi olan Elon Musk, bildiğiniz gibi Twitter’ı satın aldı. Çok geçmeden de yapacağı yeniliklerde bahsetti. Bu yeniliklere bir yenisi olan “işletmeler, Twitter’a ücret ödeyecek”. 44 milyar dolarlık bir teklif yaparak Twitter’ı satın alan Elon Musk, Twitter’ın gelir modelini arttırmak için çalışmalarına devam ediyor. Aslında bakarsanız ucunu açık bıraktığı bu açıklamalar Twitter’ı gündemde tutsa da kitlesi için negatif bir etki oluşturabilir. Daha önceki yıllarda Facebook Coin çıkartıp üstünden de ücretli algısını zorla atmıştı. Çok farklı yerlere çekilebilir bir açıklama ile birlikte insanlarda Twitter ücretli mi?, Twitter ne kadar?.. izlenimleri oluşturabilir.

Twitter’ın işletmeler ve hükümetler için ücretli olması gerektiğini düşünen Elon Musk, Twitter üzerinde paylaştı;

Elon Musk Açıklaması

Musk, attığı tweette ayrıca bu görüşünün yalnızca ticari ve resmi daire hesaplarına özel olduğunu, Twitter’ın bireysel kullanıcılar için her zaman ücretsiz olacağını belirtti.

Bilindiği üzere Twitter, Facebook, Instagram ve YouTube gibi yüksek getiri olan bir platform olmadı hiçbir zaman. Şimdiki politikaların geliri arttırmak üzerine olması da Twitter ücretli mi olacak? sorusunu da beraberinde getirdi. Ayrıca ek özellikler sunan Twitter Blue adlı abonelik servisini daha önce ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da denemeye başlamıştı.

İşletmeler ve Hükümetler Twitter’ı Ücretli Kullanmalı

Elon Musk

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir