Scroll to top

Sosyal Medya Çalışmaları

Özellikle sosyal medya kısmında bu imajı yansıtmak çok önemlidir. Sizden çok daha az kitleye hitap eden bir rakibiniz daha iyi bir imaja sahip olduğu için çok daha iyi bir izlenim bırakabilir.
Ford Sosyal Medya Postu
İş Canavarı 8 Aralık 2022
Malino Mell
İş Canavarı 8 Aralık 2022
Sen Tarım - Dr. Heigel's Köpek Maması
İş Canavarı 8 Aralık 2022
İş Canavarı 8 Aralık 2022
Daze Tarım, Zeki Gıda Sosyal Medya Postu
İş Canavarı 8 Aralık 2022
İstek Okulları Sosyal Medya Yönetimi
İş Canavarı 8 Aralık 2022
Cappy Sosyal Medya İçerik Tasarımı
İş Canavarı 8 Aralık 2022
Kayhan İpek Sosyal Medya Yönetimi
İş Canavarı 8 Aralık 2022
Renault Instagram Yönetimi
İş Canavarı 8 Aralık 2022
MyViscoo 3D Hareketli Video
İş Canavarı 8 Aralık 2022
Starbucks Pumpkin
İş Canavarı 8 Aralık 2022
Toruun Ekim Sosyal Medya İçerikleri
İş Canavarı 25 Ekim 2022
Çevre Tarım Sosyal Medya Postları
İş Canavarı 11 Ekim 2022
DevamıÇalışmalar geliyor...

Sosyal Medya Çalışmaları Detaylar

Sosyal medya yönetimi size en çok ileriye dönük müşteri için zemin hazırlayacaktır. Müşteri, müşteriyi getirir. Fakat müşteri müşteriyi de götürmektedir. Siz insanlara çok çabuk ulaşabilirsiniz fakat müşterilerinizden de çok çabuk uzaklaşabilirsiniz.

“Takipçilerimiz ne diyor?” kısmını atlamamalısınız. Dönüşleri takip etmek, geliştirme ve yenilik yapılacak konuları zaman zaman değerlendirmek gerekiyor. Yaptığınız düzenlemeler ve değişiklikleri de müşterilerinize belirtmelisiniz. Bu sizin için olumlu dönüş sağlayacaktır. Ayrıca ilgili olduğunuzu, profesyonel olduğunuzu göstereceği gibi güven puanınızı da arttıracaktır.

Sosyal Medya Çalışmaları için bize ulaşın +90 (266) 715 03 63

Sosyal medya yönetimi farklı faktörlerin doğru kullanılmasıyla mükemmeliyet kazanır. Günümüzde rekabet o kadar fazladır ki bir arama yaparsınız karşınıza onlarca aramanızla ilgili reklam çıkar. Siz olsanız birbirine benzer onlarca reklamdan kaçına tıklarsınız? ya da tıklar mısınız? elinizden gelse belki reklamı gösterme bile demek isteyebilirsiniz. Fakat ilgi çekici bir sosyal medya yönetimiyle kullanıcıya profilinizi incelemeye, takip etmeye teşvik edebilirsiniz.

Hedef Kitle: Hedef kitle belirlemek. Neleri seviyorlar?, ilgilerini nelerin çektiğine karar vermek gerekiyor. Hedef kitleyi birçok yönden analiz etmek ve kitlenin yaş aralığı, cinsiyeti, hobileri ve ilgi alanları, gibi özellikleri bilmek gerekiyor.

Rakipleri Analiz Etme: Rakiplerden geri kalmamak ve her zaman bir adım önde olmak için rakip analizi şarttır. Sosyal medyanın tüm olanaklarını marka için avantajlı bir şekilde kullanmak gereklidir.

İçerik Yönetimi: Yapılacak paylaşımlar amacına uygun, kolay anlaşılır, estetik olarak yapılmalı. Kitlenin ilgisi üzerine paylaşımlar yapılmalıdır.

Reklam Kullanımı: Sosyal medyanıza kitle analizi yapılmış uygun bir reklam kitlesi oluşturmak gereklidir. Verim analizi yapmak ve analizleri düzenli olarak kontrol edilerek reklam vermek gerekir. Böylece daha fazla kitleye daha kısa sürede daha düşük bütçeyle ulaşılmaktadır.

Sosyal medya bireysel kullanıcıların hem de kurumsal markaların hedef kitlesi için mükemmeldir. Bu nedenle sürekli olarak etkileşim ve iletişim halinde olmasını sağlayan bir yapıdadır. Günümüzde mobil cihaz ve tablet kullanımı sosyal medyanın etkinliğini arttırıyor. Mesela makyaj malzemeleri, çanta, aksesuar, butik vb ürün satışı ve üretimi yapan firmalar ağırlıklı olarak Instagram’ı tercih etmektedir. BaşkRekabet o kadar fazladır ki ürünlerini daha hızlı satmak ve akış oluşturmak isteyen müşterilerimiz Influencer Marketing tercih etmektedirler. Facebook yaş kitlesi daha üst kısma hitap ettiği için Instagram Facebook’a göre daha esnektir. Doğru plan yaparak Twitter üzerinde inanılmaz satışlar yapmak mümkün. Sosyal medya platformlarının doğru kullanımı ile müşteriye ulaşmak daha mümkün. Zaman içerisinde sosyal medya yönetimi değiştiği gibi sizin de kendinizi ve markanızı bu sürece uydurmanız gerekiyor. Öyle ki sadece Linkedin yöneterek bile ürettikleri ürünlerin tamamını kolaylıkla satan müşterilerimiz var. Hangi platforma ağırlık vereceksiniz? Başlamadan önce iyi karar verilmelidir.

Profesyonel sosyal medya yönetimi, sosyal medya hesaplarının hedef kitle analizi sonrasında belirlenen sosyal medya yönetimi stratejisine göre belirli bir plan dahilinde yürütülmesidir. Sosyal medya da hedef kitleye ulaşmak için belirli analizler yapmak gerekir. Kitle analiz sonuçlarına göre hareket etmek çok önemlidir.

Sosyal medya yönetimi yaparken müşterilerle etkileşim kurma, markanın bilinirliğini arttırma ve ürün satış hacmini yükseltme gibi konularda işletmeler için çok önemlidir. Bunların yanı sıra dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var. Başarıya götüren bu yolları kullanmak oldukça önemlidir.

Sosyal Medya Çalışmaları Yaptığımız Sektörler

ArabaKöpek MamasıMobilyaHayvancılıkTarımTeknolojiGıdaPizzaYemekEğitimGıdaİçecekYemekMobilyaGıdaTarımUnBahçeToprakEnerjiRestaurantYemek