Scroll to top

Kurumsal Kimlik

Genel olarak firmalar kurumsal kimlik tasarlatmak için profesyonel bir yardım alır. Firma işinde uzman olduğu gibi bu işte de uzman ekipler vardır.
Uzay Baskül Kurumsal Kimlik Tasarımı
İş Canavarı 2 Mart 2022
Ajans Kurumsal Kimlik Çalışması
İş Canavarı 2 Mart 2022
Royal Hastanesi Kurumsal Kimlik Çalışması
İş Canavarı 18 Şubat 2022
Ada Tıp Merkezi
İş Canavarı 18 Şubat 2022

Kurumsal Kimlik Detaylar

Unutmayın! Kurumsal kimlik genel olarak marka ya da firmaların dışarı açılan yüzüdür. Sizi temsil eder. Sizi yansıtır. Rakiplerinizden ve diğer firmalardan ayrışmanız için mükemmel bir yoldur. Bunun yanında kurumsal kimlik firmayı yansıttığı için müşteri tarafının da çeşitli konularda fikir sahibi olmasına neden olur. İlk izlenimi sadece kurumsal kimlik üzerinden bile verebilirsiniz. Yine hatırlatmakta fayda var ki kurumsal kimliği baştan aşağı değiştirmek riskli bir işlemdir. Yeni oluşan bir firma için daha az riskli olan bu durum köklü bir firma için de çok daha riskli olacaktır. Eğer kurumsal kimlik tasarlatma, değiştirmekte veya güncellemekte kararlı iseniz profesyonel bir destek almanız sizin için iyi olacaktır.

Kurumsal Kimlik için bize ulaşın +90 (266) 715 03 63

Tasarımı yaparken karşı tarafa nasıl izlenim bırakmak istendiği belirlemek şarttır. Ayrıca İyi değerlendirmek ve karar sürecinde net olmak gerekir. Kurumsal kimlikte en önemli durumlardan bir tanesi uzun süre kullanılmasıdır. Her sene logo değiştirmek akılda kalıcı olmanızı sağlar mı? Kurumsal kimlikler güncellemek elbette mümkündür. Ana yapı bozulmadan üzerinde değişiklikler yapılarak kurumsal kimlik yenilemek mümkündür. Burada asıl olan konu akılda kalıcılık oluşturduktan sonra büyük bir değişiklikle kalıcılığı riske atmamaktır. Profesyonel bir kurumsal kimlik uzun süreler değiştirilmeden memnuniyetle kullanılıyorsa sizde iyi bir izlenim oluşturacağı gibi müşterinizde de oluşturacaktır.

Bir kurumsal firma oluşturmak istiyorsanız sempati de oluşturmalısınız. Bazen insanlar bilinmez oldukları için dikkat çekerler. Geçmişindeki hikayeyi merak edersiniz. Nasıl iş yapar? nasıl bu kadar büyüdü? yani nasıl ortaya çıktı nereden geldi gibi sorulara cevap verilmelidir. Hikayenizi herkese açmanız güven ve benimseme kazanmanızı sağlar. Logo tasarım bu yüzden çok önemlidir. İlk bakılacak olandır. Sizi o kadar iyi yansıtmalı ki çok kısa süre içerisinde merak uyandırmalı. Dikkat edin. Özellikle büyük firmaları gözlediğimiz zaman logo tasarımlarının ne kadar sade ve basit olduğunu görebilirsiniz.

Kurumsal kimlik ile vereceğiniz izlenim çok fazla önem taşır. İşinizi ve sizi temsil edeceğinden özenli, özgün ve benzersiz bir kurumsal kimliğe sahip olmalısınız. Sektör devlerini inceleyin. Sadece yurtiçi değil yurtdışı firmaların nasıl bir izlenim verdiğini analiz edin. Kullandıkları renklerin bir anlamı var. Hatta kullandıkları yazı tiplerinin dahi anlamları var. Temelde müşteriye izlenim oluştururken güven faktörü başta gelir. Sizinle iş yapan bir müşteriniz potansiyelinizi farkında olur. Daha önce çalışmadığınız müşterilerinizde ise kurumsal kimlik daha da önemlidir.

Kurumsal Kimlik Yaptığımız Sektörler

HayvancılıkTarımAjansReklam AjansıYaşam