Scroll to top

Katalog Tasarım

Panç Fidancılık Katalog Tasarımı
İş Canavarı 18 Şubat 2022
İZBA Jenaratör Katalog Tasarımı
İş Canavarı 18 Şubat 2022
Marmara IGM Katalog Tasarımı
İş Canavarı 18 Şubat 2022
Delta Pano Katalog Tasarımı
İş Canavarı 18 Şubat 2022
Baştaş Grup Katalog Tasarımı
İş Canavarı 18 Şubat 2022
Bamel Makina Katalog Tasarımı
İş Canavarı 18 Şubat 2022
Acar Yangın Söndürme Katalog Tasarımı
İş Canavarı 18 Şubat 2022
Hicri Ercili Katalog Tasarımı
İş Canavarı 18 Şubat 2022

Katalog Tasarım Detaylar

Şimdi ve daha önce tasarladığımız katalog tasarım çalışmalarımız. Katalog tasarım markanın dış Dünyadaki en önemli temsilcisidir. Logonuz veya varsa markanıza ait Katalog tasarım ile markanızı yazılı, görsel, interaktif ve out door mecralarda temsil edersiniz.

Katalog Tasarım için bize ulaşın +90 (266) 715 03 63

Yaptığımız çalışmalarda katalog tasarım programı olarak vektörel tabanlı programları tercih ediyoruz. Tasarım programları arasından en popüler olanlar indesign ve illustrator‘dür. Yapılan katalog çalışmasını daha sonra farklı mecralarda da kullanılabilmesini sağlıyoruz. Katalog tasarım programı işe başlamadan hemen önce belirleniyor. Özellikle etken faktör ise katalog sayfa sayısı ve müşterinin talepleri. Sonuç olarak kurumsal katalog için işe başladığımızda iş yaratıcılığa kalıyor.

Aramalarda çokça yazılan en uygun katalog fiyatları aslında firma için ikinci sırada olması gereken bir etkendir. Katalog işinizi uzun süreli temsil eden, işi almanız ve müşteriyi tutmanız için en önemli araçlarınızdan birisidir. Uygun fiyatlı katalog yaptırabilirsiniz fakat unutmayın: İşinizi yansıtacak bir çalışmada en iyisi olması için çabalayın.

Son zamanlarda en çok aldığımız taleplerden yapılacak katalog tasarımının dijital ortamda da kullanılabilmesi. Standart olarak pdf sayfasına verilen linklemeyi tavsiye etmiyoruz. Burada eğer katalog online olarak yayınlanmak isteniyorsa 3d PDF görüntüleyici tercih edilmesi bizim için daha doğrudur. Standart olan ve tarayıcılarda sıralanan PDF görünümü katalog tasarımınız için aynı etkiyi vermeyebilir.

Hedef kitlenize göstermek istediğiniz ürünlerin bulunduğu katalog tasarımı. Katalog tasarımınız için özellikle en iyisini hedefliyorsanız rofesyonel ve doğru açılardan çekilmiş fotoğraflarınızın olması şarttır. Katalog tasarımı dolaşırken çekilmeyen resimler karanlık ve iyi değilse müşterinizi işinize çekemeyeceğiniz için verimli olmayacaktır. En iyi katalog tasarımları, en iyi fotoğraf çekimleri ve en iyi tasarımla mümkündür. Kurumsalınıza uygun çizginizle harmanlanmış bir katalog tasarımı işinizi en iyi yansıtan katalog tasarımı olacaktır. Katalog tasarımları çalışılırken öncesinde plan ve program yapılmalıdır. Katalog tasarım fiyatları yine bu unsurlara bağlı olarak değişecektir. Özellikle ürün yerleşimi iyi bir katalog için en önemli konulardandır. Karlılık paylarını dikkate alarak, satış sürecini daha rahat organize edebildiğiniz ve ürün sıralamalarını bunlara göre yaptığınız bir katalog tasarımı işinizi daha iyi yansıtacaktır. Ürün yerleşimleri, kurumsal çizgi doğru ve etkin kullanıldıktan sonra diğer önemli faktör ise dönüş kanallarının ayarlanmasındadır. İyi bir katalog tasarımı müşteriyi yormadan, zahmetsizde size ulaşmasını sağlamalıdır. Yer verilecek iletişim bilgileri doğru konumlandırılmalı, ihtiyaca göre QR kod tercih edilmelidir.

PDF katalog tasarım süreçlerinde hemen hemen olmazsa olmazdır. Katalog düzenlemesi yaparken, baskıya yollarken, sitenize yüklerken her adımda katalog tasarımları PDF üzerinden geçer. PDF aynı zamanda dijital ortamdan da müşterinize atabileceğiniz katalog için en uygun formattır. Aynı zamanda katalogların sonradan düzenlenmesini bile uygun şartlarda PDF’ler sağlayabilir. PDF vektörel tabanlıdır ve düzenlemelerin yanı sıra daha düşük boyutlarda kaliteli katalog görünümleri sunar. Katalog tasarımları PDF olarak saklandığında daha sonrasından üzerinden yazım değişiklikleri ve görsel öğelerin değişimleri yapılabilir.

Katalog tasarım fiyatları belirlenirken birçok faktör vardır. Eğer katalog tasarımı için sabit bir fiyat alabiliyorsanız, yaptıracağınız firmayı iki kere düşünmenizde fayda var. Sonuç olarak katalogdaki sayfa sayısı, ürün sayısı, tasarım öğeleri, yaratıcılık ve markanın kurumsal çizgisi gibi faktörler işi detaylandırır. Bu detaylanma içerisinde sabit fiyatlara katalog yaptırmak gerçekçi değildir. Katalog tasarımı fiyatları için daha detaylı bilgiye bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz.

Katalog Tasarım Yaptığımız Sektörler

GiyimSağlıkTekstil Sektörü İçin Yaptığımız Çalışmalar